Cześć!

Miło mi Cię powitać na stronie Szkoły Rękodzieła za Miastem!

Szkoła powstała 11.02.2021 roku z marzenia o stworzeniu miejsca, gdzie w rytmie slow, przy dobrej herbacie i muzyce będzie się działa magia tworzenia czegoś z (prawie) niczego 🙂
Temu marzeniu towarzyszyło jeszcze drugie połączone z buntem na wszechobecne w modzie syntetyki – akryle, poliamidy, poliestry i całą masę innych plastików.

A że marzenia warto przekształcać w cele i je potem realizować – jesteśmy dziś tu, w tym miejscu 🙂

Jeszcze do niedawna Szkołę prowadziłam sama – ja, Mania #szefowawłóczek ale od tego roku dołączyła do nas Monia 🙂 i już teraz we dwie dbamy o Was :).

Pozwolę sobie kilka słów o naszym tandemie powiedzieć:
przyjaciółki, choć spoglądając na nas jesteśmy jak ogień i woda 😉 ale mamy wspólną cechę – miłość do rękodzieła. Tak naprawdę to ono nas ze sobą złączyło.

Ale, ale! Wypadałoby jeszcze wspomnieć, co Cię w tej Szkole czeka!
Będziemy wspólnie ujarzmiać włóczki. Na różne, różniaste sposoby. Mam na myśli między innymi:
– robienie na drutach,
– szydełkowanie,
– tkanie gobelinowe,
– makramę (choć tutaj wykorzystujemy sznurek, ale on też będzie się pojawiał dość często).

Być może w przyszłości pojawi się również haft czy inne włóczkowe techniki.
Wszystko odbywa się głównie online, ale prowadzimy również warsztaty stacjonarne oraz spotkania na żywo na wspólne dzierganie.

Na koniec chcę powiedzieć, że bardzo się cieszymy, że znami jesteś i że ruszamy wspólnie
w rękodzielniczo-włóczkowy świat. Czuj się tu jak u siebie, nie bój się zadawać pytań, a przede wszystkim świetnie się baw :).

Wszystkiego włóczkowego – Mania i Monia <3

Mania i Monia - Szkoła Rękodzieła za Miastem

A wszelkie materiały znajdziesz:
– albo tu na stronie (warto zapisać się do newslettera),
– albo na YouTube ,
– albo do wyboru na Instagramie lub na Facebooku (w obu miejscach treści są bardzo podobne, więc po prostu wybierz to miejsce, które jest Ci bliższe),
– albo na TikToku.

M&M