Czapki na obręczy dziewiarskiej – KURS VIP

Kategoria:

OPIS KURSU

UWAGA: Tutaj kupujesz sam kurs online – wykaz materiałów znajdziesz na dole tej strony.

Stworzony przeze mnie kurs jest dla osób kompletnie początkujących, ale też dla tych, które już obręcz dziewiarską w rękach trzymały. Dodatkowo technika pracy jest tak prosta, że swoich sił mogą próbować również dzieci. Można powiedzieć, że przedział wiekowy uczestników to 7-107 lat.

Kurs jest ułożony w ten sposób, że rozpoczynamy od bazy i podstaw, a w każdym kolejnym projekcie poznajemy kolejny element, który pozwoli robić coraz bardziej wymyślne projekty.

Ponieważ dla niektórych podstawy są wystarczające a inni chcą wiedzieć więcej postanowiłam stworzyć aż trzy kursy, które mają różny poziom zaawansowania.

I tak:

KURS PODSTAWOWY (jeśli taka okrojona wersja jest dla Ciebie wystarczająca możesz go zakupić tutaj)

W nim przy pierwszej czapce zapoznam Cię z podstawową techniką pracy na obręczy dziewiarskiej i dam bazę do kolejnych projektów. Tu poznajesz oczka prawe nawijane.

Przy czapce drugiej pokażę Ci jak łączyć kolory w poziomych pasach.

Przy trzeciej czapce poznasz oczka lewe, nowe zakańczanie, inny kształt czapki oraz nowy ściągacz.

Do tego kilka lekcji ze wskazówkami i typami dziewiarskimi i wstęp, w którym opowiem Ci o obręczach.

Po ukończeniu Kursu Podstawowego możesz już samodzielnie tworzyć proste własne projekty, ponieważ zrozumiesz i poznasz podstawy.

KURS ROZSZERZONY (dostępny tutaj)

składa się z Kursu Podstawowego oraz z dwóch dodatkowych modeli czapek.

W Kursie Rozszerzonym poznasz oczka prawe płaskie oraz zasadę łączenia oczek prawych i lewych we wzory i struktury zarówno w płaszczyznach poziomych jak i pionowych.

Po ukończeniu Kursu Rozszerzonego będziesz umiał/a zaprojektować swój własny, prosty wzór strukturalny i go wykonać.

Dodatkowo bonusy.

KURS VIP (właśnie oglądasz)

To Kurs Podstawowy + Kurs Rozszerzony + dwa kolejne modele czapek.

W Kursie VIP prócz poprzednich zagadnień poznasz technikę robienia warkoczy oraz nauczę Cię, jak wrabiać wzory różnymi kolorami.

Oczywiście i w tej części czekają na Ciebie dodatkowe bonusy, ale ponieważ mają być dla Ciebie miła niespodzianką tu ich treści zdradzać nie będę.

Czapki, które będziemy wykonywać przeznaczone są dla osób dorosłych. Jeśli chodzi o materiały to na pewno potrzebna Ci będzie:

• obręcz dziewiarska o średnicy 24 cm i 36 kołeczkach. Możesz ją nabyć u mnie tutaj, lub oczywiście u innego dowolnego sprzedawcy,Obręcz dziewiarska zielona z akcesoriami, Szkoła Rękodzieła za Miastem
  • włóczki – ich ilość zależy od tego, jak chcesz podejść do kursu – czy ma on być tylko ćwiczebny czy od razu czapki robione w jego trakcie mają zostać w Twoich szufladach.
    Jeśli tylko ćwiczebny, to wystarczą Ci 3 motki włóczki Drops Nepal w kolorze podstawowym i 2 motki koloru dodatkowego dla czapek dwukolorowych (znajdziesz je w pasmanteriach online wpisując w wyszukiwarkę nazwę włóczki, mogę jeszcze ewentualnie podać Ci kilka adresów, z których ja sama korzystam. Są to www.wloczykijki.pl, www.wloczkowo.pl, www.miladruciarnia.pl, www.welnabawelna.pl, www.dziergaweczki.pl jak również na Allegro). Tylko 5 motków, ponieważ po zrobieniu każdej czapki możesz ją spruć i z tej samej włóczki robić następną. Ja właśnie w takim modelu nagrywałam cały kurs.
    Jeśli natomiast chcesz, aby wszystkie czapki zostały z Tobą należy na każdą sztukę mieć po dwa motki włóczki przy czapkach jednokolorowych plus jeden motek dodatkowy, zapasowy na wszelki wypadek (czyli dla trzech czapek 7 motków) i 2 motki z innego koloru do czapki dwukolorowej.
    Opowiem Ci jeszcze kilka słów o tej włóczce. Jest to mieszanka 65% wełny owiec peruwiańskich i 35% alpaki. Nie gryzie, jest naturalna, miękka, ciepła, miła i luksusowa. Pochodzi z Peru. Mieszanka podkreśla miękkość alpaki, a wełna zapobiega odkształcaniu się dzianiny. Włókna są tylko prane i nie poddawane żadnej obróbce chemicznej przed barwieniem. Podkreśla to naturalne właściwości, zapewniając również lepszy kształt i właściwości tekstury.
    Przędza składa się z 3 nitek nadając dzianinie rustykalny wygląd. Bardzo łatwo się nią pracuje.
    Pielęgnacja: pranie ręczne, max 30°C / suszyć rozłożone na płasko.

A zatem – zamiast tracić czas na czytanie – zaczynajmy! Życzę Ci cudownej, czapkowej przygody.
Mania #szefowawłóczek

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Czapki na obręczy dziewiarskiej – KURS VIP”

Może spodoba się również…